Neta Halı Yıkama Tesisi

HALI YIKAMA FAALİYETİMİZİN AŞAMALARI

11 Şubat 2017 Cumartesi
2071
ÜCRETSİZ SERVİS ve SİPARİŞ TAKİP AŞAMASI:  Hizmet Bölgelerimizden  Neta Halı Yıkama Tesisini aramanız la başlayan süreçte size en yakın ücretsiz servis aracımız ve güler yüzlü servis personelimiz tarafından en kısa sürede adresinize gelinip, halılarınızın Sipariş Fişi karşılığında teslim alınması, yıkama, kurutma ve ambalajlama sonrası, sizi telefonla arayıp müsait bir zamanınızda tertemiz bir şekilde tekrar adresinize bırakılması sürecidir.
ETİKETLEME ve ÖN TESPİT AŞAMASI:  Tesisimize getirdiğimiz halılar sipariş sırasına göre müşteri isim ve sipariş fiş numarasının yazılı olduğu etiketlerle etiketlendirilmektedir. Bu sayede bir müşterinin halısının diğer müşteriye verilme olasılığı ortadan kalkmaktadır. Etiketleme işleminde kesinlikle tel zımba kullanılmamaktadır. Çünkü tel zımba; halı tabanında deformasyon ve görüntü bozukluğu, zamanla paslandığı için halının yüzeyine pas kusma , ve el- ayak v.s organlara batma riski oluşturmaktadır.  Tesisimizde bu işlem halıya veya insana herhangi bir zararı olmayan plastik kılçıklarla yapılmaktadır. Halılar, etiketleme aşamasında aynı zamanda ölçüm ve  toz alma işleminden geçirilerek yıkamaya hazır hale getirilmektedir.
YIKAMA AŞAMASI : Neta Halı Yıkama Tesisinde havuz sistemi yoktur. (havuz sistemi: bütün halıların yıkama öncesi üst üste yığılıp ıslanması) bunun yerine her halı tek tek ıslanır ve yıkanır. Bu sayede bir halının kiri ve ya suyu diğer halıya nüfuz etmez. Bu sistem en güvenilir ve hijyenik sistemdir. Kullanılan şampuanlar antialarjik özellikli olup, kullanılan su iski şebeke suyudur. (Kuyu Suyu Kullanılmaz). Yün halı ve el dokuması halılar bu türlere özel şampuanlarla yıkanır.  Halı, yıkama sonrası rulo haline getirilip santrifürüj makinasına koyulur. dakikada  1100 devir le dönen  makine içindeki halı açılır ve bu sayede halının suyu atılır, halı %90-93 oranında kuru hale gelir. Bu aşamada halıya hiçbir zarar gelmemekte olup, santrifürüj makinasından çıkan halının püsküllerinden su sızıntısı olamamakta, renklerinde karışım oluşmamaktadır.
KURUTMA ve PAKETLEME AŞAMASI : Boş ve korunaksız açık alan veya yol kenarlarında kurutulan halılar temiz yıkanmış olsa bile toz ve egzoz dumanına maruz kalacakları için sizlere çokta temiz teslim edilmez. Neta Halı Yıkama Tesisi benimsemiş olduğu mükemmellik anlayışı gereği kapalı alanda kurutma yapmaktadır.  Kullanmış olduğumuz Endüstriyel Fanlar sayesinde halı kurutma sürelerimiz Yaz-kış değişmez, çok kısa sürede teslimatlarınız gerçekleştirilmektedir. Kurumuş halılar teslim edilmek üzere paket servisine alınır. Bu aşamada halı tekrar süpürme ve tarama aşamasından geçerek ambalajlanır. (Not: ambalajlar sevkiyat için olup, teslim aldığınız halıları ambalajından çıkarmanız gerekmektedir.)

Diğer Dökümanlar

FACEBOOK SAYFAMIZ
İLİMİZDE HAVA DURUMU
ISTANBUL
ANKET
Halılarınızın temizliğini nasıl yapıyorsunuz?
Kendim yıkıyorum.
Halı yıkamacıya veriyorum.

Sonuçlar »